W NIEDZIELĘ

15:00 do 16:30 i po Mszy św. do 18:30

XXIX Niedziela Zwykła

18 października 2020

1.  Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę są przeznaczone Papieskie Dzieła Misyjne.

2.  W zeszłą niedzielę, którą świętowaliśmy jako Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieraliśmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom udało się zebrać 2.397,51 złotych

3.  Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00 i w niedzielę o godz. 15:30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

4.  W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 17:00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

5.  Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy kartki z wypominkami. Będą one przyjmowane tylko przez proboszcza w kancelarii lub zakrystii. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 17.00. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku w kruchcie kościoła. Przykładem zeszłych lat prosimy o wpisanie dnia lub jeśli chodzi o niedzielę także godziny.

6.  W związku ze wzrostem zachorowań oraz dekretem Biskupa Polowego udzielającym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii zostają zawieszone do odwołania spotkania komunijne i do Bierzmowania.

7.  Wychodząc naprzeciw zaleceniom Konferencji Episkopatu Polski, Biskupa Polowego WP, jak i sugestiom naszych Parafian Komunia św. jest udzielana w pierwszej kolejności na rękę po prawej stronie ołtarza, a następnie w sposób tradycyjny pozostałym Wiernym. Prosimy o stosowanie się do tej zasady zarówno w niedzielę jak i w tygodniu.

8.  W związku z ograniczeniami liczby wiernych w kościele, która w strefie żółtej wynosi 1 osoba na 4 m2 przywracamy od dzisiaj Msze św. o godz. 10:00, które będą transmitowane na naszej stronie internetowej.

9.  W tygodniu od poniedziałku do soboty nasz kościół jest otwarty w celu umożliwienia Wiernym indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach od 08:00 do 16:45.

10.  Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, a więc również w kościele. Korzystajmy z płynu dezynfekującego, który znajduje się przy wejściu do kościoła w automatycznym dozowniku. Informujemy, że ławki są dezynfekowane płynem odkażającym po każdej Mszy św.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Msza św. z okazji święta 11. LDKPanc