W NIEDZIELĘ (porządek wakacyjny)
Godz.: 8.30, 10.00, 11:30

po Mszy św. do 18:30

XVIII Niedziela Zwykła

2 sierpnia 2020

1.  Dzisiaj przypada pierwsza niedziela sierpnia – niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

2.  W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3.  Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku: w dni powszednie o godz. 17:00, a w niedzielę o godz. 08:30, 10:00 i 11:30. Nie ma Mszy św. o godz. 16:00. Natomiast kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17:00 do godz. 18:30

4.  We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

5.  W pierwszy czwartek miesiąca, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

6.  Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 17:00.

7.  W związku ze wzrostem zakażeń zawieszamy do odwołania odwiedzin chorych z naszej parafii pierwszy piątek ze względu na ich bezpieczeństwo i zdrowie. Jednocześnie informujemy, że jesteśmy do dyspozycji w przypadkach pilnych i losowych.

8.  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. ponownie będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz 10 miesięcznej Mii, która cierpi na rdzeniowy zanik szpiku.

9.  Stało się już tradycją, nie tylko naszej parafii, że przy uroczystościach takich jak np. I Komunia Święta, dzieci za sprawą swoich Rodziców składają tzw. „dar ołtarza”. W tym roku jest, a raczej są nim witraże. Nawiązują one kolorystyką i projektem do istniejących już w naszym kościele witraży, ale wyróżnia je jedna rzecz. Otóż w tych witrażach zostały umieszczone odznaki pamiątkowe i oznaki rozpoznawcze (tam gdzie nie posiadają odznak pamiątkowych) Jednostek Wojskowych Garnizonu Żagań, wśród których kapelani posługujący w naszym kościele pełnią posługę duszpasterską. Pragnę serdecznie podziękować Rodzicom i Dzieciom, które w tym szczególnym i trudnym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, bo to dzięki Wam mogliśmy stworzyć to wiekopomne dzieło, ale nie udałoby się to również, a może przede wszystkim bez Państwa Agnieszki i Jerzego Czaprackich, bo to Ich trud, ciężka praca – nieraz po nocy i zaangażowanie w wykonanie tego projektu dało pożądany efekt. Jeszcze raz dziękuję wszystkim i każdemu z osobna.

10.       Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, a więc również w kościele.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Nowe witraże w naszym kościele

16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej