MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA 8:30, 10:00, 11:30

DZIEŃ POWSZEDNI 17:00

SPOWIEDŹ 15 MINUT PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

 BIURO PARAFIALNE CZYNNE

WTOREK i CZWARTEK 16:00 - 16:30 

 

 

 

Kancelaria parafialna czynna :

Wtorek i Czwartek

16:00 - 16:30

 

Adres:
ul. Żarska 22
68-100 Żagań
tel. +48 608 426 323

e-mail:

Numer konta:
53 1240 6856 1111 0010 7498 1145

Kapłani

Proboszczowie

 

 

                           

  ks. ppłk Karol Skopiński - Proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu od 27.05.2022 r.

 

ks. ppłk  Stanisław Garbacik ur. 1975 r., wyśw. 01.06.2003 r., przynależność                 

kanoniczna : Ordynariat Polowy WP . Proboszcz Parafi Wojskowej w Żaganiu od 01.07.2021 r.   - 26.05.2022 r.                                                                                                                                                              

ks. ppłk kan. Radosław MICHNOWSKI, ur. 1975 r. Warszawa, wyśw. 27.05.2001 r. przynależność  kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 06.05.2000 r. Proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu od 01.07.2017r. - 30.06.2021 r.

ks. mjr Paweł WÓJCIK, ur. 1975 r. Chrzanów, wyśw. 27.05.2001 r.,przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 06.05.2000 r. Proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.07.2016 r. do 25.06.2017 r.

ks. mjr Władysław JASICA, ur. 1973 r. Limanowa, wyśw. 22.05.1999 r., przynależność kanoniczna: diecezja sosnowiecka, w duszpasterstwie wojskowym od 15.06.2004 r.

Proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 15.09.2014 r. do 29.06.2016 r.

ks. płk Grzegorz KRUPSKI, ur. 1972 r. Międzyrzec Podlaski, wyśw. 27.05.2001 r., przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 06.05.2000 r.

Proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 15.11.2012 r. do 14.09.2014 r.

ks. ppłk Edwin CZACH, ur. 1960 r. Kielanówka, wyśw. 07.10.1988 r., przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 01.07.1995 r.

Proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 19.12.2011 r. do 14.11.2012 r.

ks. płk prał. Stanisław SZYMAŃSKI, ur. 1959 r. Opatów, wyśw. 10.10.1988 r., przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 29.08.1997 r.

 Proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 15.01.1999 r. do 18.12.2011 r.

                           Budowniczy Kościoła Wojskowego przy ul. Żarskiej 22

 ks. kmdr por. Zbigniew KŁUSEK

proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.10.1996 r. do 15.01.1999 r.

ks. płk kan. Adam SOSONKO, ur. 1954 r. Wójcice, wyśw. 06.06.1982 r., przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 01.07.1988 r.

Proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.07.1995 r. do 30.09.1996 r.

 ks. ppłk Stanisław BŁĄDEK, ur. 1958 r. Jelenie k/Piły, wyśw. 24.06.1984 r., przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 15.09.1994 r.

Proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 16.09.1994 r. do 30.06.1995 r.

ks. kpt. Andrzej DYDO  

Pierwszy proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 20.09.1993 r. do 15.09.1994 r.  

WIKARIUSZE    

ks. mjr Wojciech SZERSZEŃ, ur. 1974 r. Włoszczowa, wyśw. 26.05.2002 r., przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym: od 05.05.2001 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.09.2019 r. do 26.11.2020 r.

ks. ppor. Marcin NAGLIK, ur. 1984 r. Oświęcim, wyśw. 29.05.2010 r., przynależność kanoniczna: diecezja bielsko - żywiecka, w duszpasterstwie wojskowym: od 02.09.2017 r.   

wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 02.09.2017 r. do 31.08.2019 r.

ks. kpt. Piotr ROKITA, ur. 1980 r. Knurów, wyśw. 08.12.2005 r., przynależność kanoniczna: diecezja warszawsko-praska, w duszpasterstwie wojskowym od 02.09.2013 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.02.2017 r. do 25.06.2017 r.

ks. por. Krzysztof ZIOBRO, ur. 1980 r. Rzeszów, wyśw. 19.08.2006 r., przynależność kanoniczna: diecezja rzeszowska, w duszpasterstwie wojskowym od 01.09.2012 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.09.2012 r. do 31.01.2017 r.  

ks. mjr Marcin KWIATKOWSKI, ur. 1978 r. Sieradz, wyśw. 28.05.2005 r., przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 16.05.2004 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 28.06.2011 r. do 31.08.2012 r.  

ks. mjr Maciej ŚLIWA, ur. 1983 r. Puławy, wyśw. 24.05.2008 r., przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 20.05.2007 r. 

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 07.09.2008 r. do 27.06.2011 r.    

ks. mjr Zbigniew KRZESIŃSKI, ur. 1969 r. Biłgoraj, wyśw. 07.06.1997 r., przynależność kanoniczna: diecezja zamojsko-lubaczowska, w duszpasterstwie wojskowym od 15.11.2000 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.04.2009 r. do 17.05.2010 r.

ks. kpt. Władysław WŁODARCZYK, ur. 1973 r. Limanowa, wyśw. 22.05.1999 r., przynależność kanoniczna: diecezja tarnowska, w duszpasterstwie wojskowym od 01.10.2010 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.10.2010 r. do 06.12.2010 r.

ks. por. Adam TUR, ur. 1977 r. Bielsk Podlaski, wyśw. 07.06.2003 r., przynależność kanoniczna: diecezja drohiczyńska, w duszpasterstwie wojskowym od 2008 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 06.12.2010 r. do 28.06.2011 r.

ks. kpt. Grzegorz BECHTA, ur. 1971 r. Jarosław, wyśw. 18.05.1997 r., przynależność kanoniczna: archidiecezja przemyska, w duszpasterstwie wojskowym od 01.08.2009 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 13.06.2010 r. do 05.12.2010 r.

ks. Jacek SKWAREK 

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 19.08.2007 r. do 07.09.2008 r.

ks. mjr Władysław JASICA, ur. 1973 r. Limanowa, wyśw. 22.05.1999 r., przynależność kanoniczna: diecezja sosnowiecka, w duszpasterstwie wojskowym od 15.06.2004 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 30.06.2006 r. do 10.01.2007 r.

ks. Krzysztof KARA

wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.01.2005 r. do 30.06.2006 r.

ks. mjr Rafał KAPROŃ, ur. 1977 r. Człuchów, wyśw. 01.06.2003 r., przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 04.05.2002 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.06.2003 r. do 13.12.2004 r.

ks. ppor. Piotr MATEUSIAK

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.10.2002 r. do 01.06.2003 r.

ks. płk Grzegorz KRUPSKI, ur. 1972 r. Międzyrzec Podlaski, wyśw. 27.05.2001 r., przynależność kanoniczna: Ordynariat Polowy WP, w duszpasterstwie wojskowym od 06.05.2000 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.07.2001 r. do 01.10.2002 r.

ks. kan. ppłk Sławomir PAŁKA, ur. 1968 r. Lublin, wyśw. 21.06.1997 r., przynależność kanoniczna: diecezja siedlecka, w duszpasterstwie wojskowym od 01.07.1999 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 15.03.2001 r. do 01.07.2001 r.

ks. kan. ppłk Mariusz TOŁWIŃSKI, ur. 1966 r. Ciechanowiec, wyśw. 14.06.1992 r., przynależność kanoniczna: diecezja drohiczyńska, w duszpasterstwie wojskowym od 01.07.2000 r.

Wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 01.07.2000 r. do 01.02.2001 r.

ks. Tadeusz GRYGLICKI

Pierwszy wikariusz Parafii Wojskowej w Żaganiu: od 1997 r. do 1998 r.

 

Zdjęcia

Święto Niepodległości

Msza Święta imieninowa Księdza Proboszcza

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
76 0.083402156829834