
- Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 spotkania dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej.
- Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
- Dzisiejsza niedziela z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitwy za Kierowców.
- Jutro, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, we wtorek uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w piątek natomiast obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Piątek to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).
- Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj, w naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 16:30, a w niedzielę o godz.8:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i kandydatów do Bierzmowania.
- 3 maja w uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny przeżywać będziemy odpust parafialny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej wojskowej świątyni będą sprawowane o godz. 8:30 i o godz. 10:00 - uroczysta Msza Święta odpustowa z udziałem Wojska. Nabożeństwo majowe w tym dniu o godzinie 8:00. Autobus dowiezie parafian na sumę odpustową na godz. 10:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego wypraszać Bożą opiekę dla naszej Parafii.
Pobierz jako PDF