MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA 8:30, 10:00, 11:30

DZIEŃ POWSZEDNI 17:00

SPOWIEDŹ 15 MINUT PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

 BIURO PARAFIALNE CZYNNE

WTOREK i CZWARTEK 15:30 - 16:30 

SOBOTA - po Mszach Świętych ok. godz. 18:00

 

 

Kancelaria parafialna czynna :

Wtorek i Czwartek

15:30 - 16:30

Sobota

Po Mszach Świętych wieczornych ok. godz. 18:00

Adres:
ul. Żarska 22
68-100 Żagań
tel. 608426323

e-mail:

Numer konta:
53 1240 6856 1111 0010 7498 1145

12 kwietnia 2022

Spotkanie Wielkanocne Czarnej Dywizji


We wtorek 12 kwietnia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli żołnierze oraz pracownicy wojska Czarnej Dywizji. Spotkania świąteczne z okazji Świąt Wielkanocnych, czyli tzw. „jajeczko” stają się już tradycją w polskich firmach i instytucjach.

Święta wielkanocne to najważniejsza uroczystość chrześcijańska, odwołująca się do dogmatu o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Chrześcijanie nie mają ważniejszego święta niż Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
W tej tradycji odbyło się uroczyste, symboliczne spotkanie, które rozpoczął dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, generał dywizji Piotr Trytek, zwracając głównie uwagę na świąteczny klimat i powagę oraz rodzinny charakter zbliżających się świąt.
Zgodnie z chrześcijańską tradycją kapelan Rzymskokatolickiej Parafii Wojskowej pod wezwaniem Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego w Żaganiu, ksiądz podpułkownik Stanisław Garbacik poświęcił przygotowane wielkanocne pokarmy. Wypowiedziane przez księdza kapelana słowa modlitwy przypomniały naturę i istotę tego najważniejszego, a jednocześnie najstarszego święta chrześcijan.
Po poświęceniu potraw, uczestnicy spotkania wielkanocnego podzielili się jajkiem, składając sobie nawzajem życzenia.
Spotkanie uświetnił występ młodych artystów Klubu Wojskowego Czarnej Dywizji. Najpierw zespół wokalny „Jednastka” wykonał utwór Leonarda Cohena – „Hallelujah”, a następnie utwór Eleni – „Alleluja miłość trwa”.i


Zdjęcia

Święto 11 Batalionu Remontowego

Pożegnanie Księdza Proboszcza ppłk Stanisława Garbacika

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
80 0.082228183746338