NIEDZIELA 8:30, 10:00, 11:30

BIURO PARAFIALNE CZYNNE

WTOREK i CZWARTEK 15:30 - 16:30

SOBOTA - po Mszach Świętych ok. godz. 18:00

Kancelaria parafialna czynna :

Wtorek i Czwartek

Po Mszach Świętych wieczornych ok. godz. 18:00

68-100 Żagań

28 marca 2022

Wizyta Biskupa Polowego w Żaganiu - Sakrament Bierzmowania

W poniedziałek 28 marca br. Żagań odwiedził Biskup Polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz.

W pierwszej części swojej wizyty Biskup Polowy zapoznał się z chlubnymi tradycjami 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej odwiedzając Żagańską Salę Tradycji.

W godzinach wieczornych podczas Mszy Świętej przez posługę biskupa Wiesława Lechowicza sakrament bierzmowania przyjęło 72 osoby.
Na początku Eucharystii wszystkich zgromadzonych powitał ks. ppłk Stanisław Garbacik – proboszcz Parafii Wojskowej w Żaganiu. Następnie przedstawiciele rodziców witając Księdza Biskupa poprosili o udzielenie młodzieży sakramentu bierzmowania, modlitwę i pasterskie słowo.
W kazaniu Biskup Polowy Wojska Polskiego zachęcał do mężnego wyznawania swojej wiary, do zaufania Chrystusowi w codziennym życiu. W ciepłych i pełnych troski słowach zwrócił się do młodzieży, rodziców i wszystkich zebranych.

Po homilii Ordynariusz Wojskowy udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.
Na zakończenie uroczystości przedstawiciele młodzieży podziękowali Księdzu Biskupowi za modlitwę i udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, zapewniając przy tym, że nie zawiodą zaufania Jezusa Chrystusa i Kościoła, którym dzisiaj przez bierzmowanie zostali obdarzeni.
W uroczystości wzięli również udział, przedstawiciele wojska, kapelani sąsiednich parafii garnizonowych oraz licznie przybyli parafianie i sympatycy Parafii Wojskowej w Żaganiu.

Święto 11 Batalionu Remontowego

Pożegnanie Księdza Proboszcza ppłk Stanisława Garbacika