W NIEDZIELĘ
Godz.: 8.30, 10.00, 11:30 i 16:00

UROCZYSTOŚCI:

Godz.: 8:30, 10:00, 11:30

W DNI POWSZEDNIE:

Godz.: 17:00

SPOWIEDŹ:
15 minut przed i podczas Mszy świętej
 

Poniedziałek - Wtorek

Kancelaria NIECZYNNA

Środa - Piątek

od 15:00 do 16:30

i po Mszy św. o godz. 17:00 do 18:30

Sobota

10:00 - 12:00

Adres:
ul. Żarska 22
68-100 Żagań 1, skr. pocz. 21
tel. 506184745

e-mail: radmichnowski@gmail.com

Numer konta:
53 1240 6856 1111 0010 7498 1145

22 kwietnia 2021

święto 34. BKPanc

Dziś, 22 kwietnia, 34 Brygada Kawalerii Pancernej im. Hetmana Jana Zamoyskiego – Hetmańska Brygada obchodzi swoje święto. Uroczystość kolejny już raz zbiega się z zakończeniem Sztafety Pamięci gen. broni Tadeusza Buka – w tym roku w dość nietypowej bo interaktywnej formie.

Ten najważniejszy dla wszystkich Hetmańczyków dzień rozpoczął się poranną mszą świętą w kościele garnizonowym, którą odprawił proboszcz parafii wojskowej, ppłk Radosław Michnowski.

 "SŁUŻBA – to piękne słowo. Pojęcie pełne miłości i godności. Kojarzy się z człowiekiem stojącym na straży. Służba zawsze jest i będzie nierozłącznie związana z poświęceniem. Wiem, że zawsze jesteście gotowi udać się w odległe zakątki świata, skąd dochodzi wołanie o pomoc - licząc się z utratą zdrowia a nawet życia. Dziś, w dniu Waszego święta zanosimy modlitwę do Boga w waszej intencji, abyście strzegli skarbu, jakim jest ludzkie życie. To wielki zaszczyt i honor, ale i nie mniejsze zobowiązanie. Dziękujemy za to, że podejmujecie się tego zadania." - podkreślał ksiądz pułkownik.

Bezpośrednio po mszy pod pomnikiem gen. broni Tadeusza Buka, dowódca 34Brygady płk Marcin Adamski wraz z szefem sztabu ppłk Maciejem Strzygockim oraz Starszym Podoficerem Dowództwa Brygady, st. chor. szt. Pawłem Grządką złożyli kwiaty. Kwiaty złożyły również przedstawicielki Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa, Panie: Urszula Dydo, Barbara Klińska oraz Honorata Wieloch. Nie zabrakło również kwiatów od byłych żołnierzy i pracowników cywilnych 34Brygady, których reprezentowali płk rezerwy Zbigniew Śliżewski, płk rezerwy Andrzej Kasperski oraz Pani Katarzyna Bałut.

Punktualnie o 11:34 na placu apelowym Hetmańskiej Brygady rozpoczęły się główne uroczystości. Dowódca brygady, po przyjęciu meldunku o gotowości do uroczystego apelu od szefa sztabu brygady, ppłk. Macieja Strzygockiego, dokonał przeglądu pododdziałów. Po podniesieniu flagi państwowej, odegraniu Mazurka Dąbrowskiego oraz hymnu 34BKPanc, płk Adamski powitał wszystkich zgromadzonych.

Wojskową asystę honorową stanowiły poczet sztandarowy i kompania honorowa 34BKPanc, dowodzona przez por. Grzegorza Piotrowskiego oraz orkiestra dywizyjna z tamburmajorem st. chor. szt. Marcinem Kuciewiczem na czele.

W trakcie uroczystości żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej zostały wręczone medale resortowe, odznaki pamiątkowe a także mianowania na wyższe stopnie wojskowe. W swoim wystąpieniu płk Adamski przypomniał sukcesy bojowe 4. Brygady Pancernej 1. Korpusu Pancernego i 3. Brygady Strzelców 1. Dywizji Pancernej, jednostek, których tradycje dziedziczy żagańska brygada i których cyfry tworzą jej numer. Warto w tym miejscu podkreślić, że 34BKPanc, jako jedna z nielicznych jednostek wojskowych, dziedziczy tradycje całości Sił Zbrojnych walczących na wschodzie i zachodzie podczas II. wojny światowej.

Następnie dowódca brygady zwrócił się do swoich podwładnych.

- Pragnę dzisiaj przede wszystkim podziękować Wam za gotowość do służby i pracy oraz rzetelność i często nieprzeciętne zaangażowanie. Sumienne wykonywanie zadań na poligonach, a także żmudne, wykraczające często poza ramy czasu służbowego wypełnianie obowiązków, zaowocowały tym, że dzisiaj, z podniesioną głową możecie stać w tym miejscu. Życzę, aby dotychczasowe osiągnięcia były dla Was źródłem satysfakcji oraz inspiracją do dalszych działań, dla dobra Naszej Brygady oraz Ojczyzny.

Galeria

por. Czekatowska


Zdjęcia

Obchody Dnia Flagi Państwowej i 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Uroczystość I Komunii Świętej 2021

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
130 0.078318119049072