W NIEDZIELĘ

AKCJA CHARYTATYWNA

na rzecz Domu Dziecka w Bolesławcu

Szanowni Weterani!

W dniu 04 września br. w Świdnicy odbędzie się moje kolejne spotkanie środowiskowe z weteranami poszkodowanymi na misjach, w którym dodatkowo uczestniczyć będzie Dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Pełnomocnik Dowódcy Generalnego RSZ ds. Weteranów i Poszkodowanych.

To kontynuacja moich spotkań z poszkodowanymi uczestnikami misji zagranicznych, mająca na celu zapoznanie się z nurtującymi Was problemami oraz zaprezentowanie Wam obecnych i planowanych rozwiązań dotyczących systemu wsparcia. Nadal bardzo liczę też na Wasze propozycje i inicjatywy służące usprawnieniu i rozszerzeniu form systemu pomocowego poprzez lepsze dostosowanie go do potrzeb i oczekiwań weteranów poszkodowanych.

Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych w ramach naszego spotkania pragnę wesprzeć także inne środowiska osób najbardziej potrzebujących pomocy. W tym roku postanowiłem wyciągnąć pomocną dłoń do podopiecznych Domu Dziecka pw. św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek w Bolesławcu. Sytuacja tych pensjonariuszy jest trudna, a nasza pomoc z pewnością stanowić będzie realne wsparcie i wywoła uśmiech na twarzach dzieci, tak ciężko doświadczonych przez los. W skład Domu Dziecka wchodzi placówka socjalizacyjna pw. św. Józefa, licząca obecnie 14 dzieci oraz placówka rodzinna pw. św. Elżbiety z 9 dzieci. Łącznie przebywa w nich 23 dzieci w wieku od 5 do 18 lat.

Okresowo podopiecznych Domu Dziecka wspierają nasi koledzy z 23. ŚPA, a nasza akcja charytatywna z pewnością znacząco wzmocni te działania. Nie jesteśmy w stanie stworzyć im takich warunków, jakie mogliby mieć w domu rodzinnym, ale dzięki zwykłej ludzkiej życzliwości możemy poprawić warunki ich życia i sprawić, że stanie się ono, choć trochę szczęśliwsze.

Zwracam się do wszystkich weteranów misji z Czarnej Dywizji o wsparcie tej pięknej inicjatywy i aktywne włączenie się do akcji zbiórki darów dla dzieci z Domu Dziecka w Bolesławcu.

Pragnę zaznaczyć, że Pieniądze nie będą zbierane. Przedmiotem zbiórki powinny być wyłącznie dary rzeczowe, np:

·        produkty chemiczne i środki czystości (kapsułki do prania i zmywarki, płyny do podłóg i szyb, artykuły higieniczne, pampersy (rozmiar 4-5), kosmetyki, itp.),

·        klapki basenowe (rozmiar od najmniejszych do 45),

·        maseczki, przyłbice, środki odkażające,

-        pościel, ręczniki, poduszki, kołdry, koce,

-        wyposażenie kuchni i jadalni (naczynia, sztućce, itp.),

·        zabawki i książki, artykuły szkolne i papiernicze,

·        sprzęt sportowy (piłki, łyżwy, rolki, rowery, itp.);

·        sprzęt RTV (nagłośnienie, ekran z rzutnikiem, itp.),

-        sprzęt AGD (kuchenka gazowa, mikrofalowa, lodówka),

Przedmioty powinny być nowe lub prawie nowe.

Podajmy im pomocną, żołnierską dłoń.

DOWÓDCA

11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej