W NIEDZIELĘ (porządek wakacyjny)
Godz.: 8.30, 10.00, 11:30

po Mszy św. do 18:30

31 lipca 2020

Nowe witraże w naszym kościele

Stało się już tradycją, nie tylko naszej parafii, że przy uroczystościach takich jak np. I Komunia Święta, dzieci za sprawą swoich Rodziców składają tzw. „dar ołtarza”. W tym roku jest, a raczej są nim witraże. Nawiązują one kolorystyką i projektem do istniejących już w naszym kościele witraży, ale wyróżnia je jedna rzecz. Otóż w tych witrażach zostały umieszczone odznaki pamiątkowe i oznaki rozpoznawcze (tam gdzie nie posiadają odznak pamiątkowych) Jednostek Wojskowych Garnizonu Żagań, wśród których kapelani posługujący w naszym kościele pełnią posługę duszpasterską.

I tak: w oknach po obu stronach drzwi wejściowych zostały umieszczone odznaki pamiątkowe 43. Wojskowego Oddziału Gospodarczego (strona lewa), pod który budynek kościoła podlega i Ordynariatu Polowego WP (strona prawa), który ten budynek użytkuje.

Wewnątrz kościoła, w kruchcie, po prawej stronie zostały umieszczone herby: powiatu, gminy i miasta Żagań oraz odznaka pamiątkowa Dowództwa 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, 34. Brygady Kawalerii Pancernej, 11. batalionu dowodzenia, 11. batalionu remontowego i oznaka rozpoznawcza Orkiestry Wojskowej z Żagania. Natomiast w oknach po lewej stronie widnieją odznaki pamiątkowe Oddziału Żandarmerii Żagań, 4. Regionalnej Bazy Logistycznej, Ośrodka Szkolenia Poligonowego WL, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Wojskowej Komendy Transportu oraz oznaka rozpoznawcza Regionalnego Centrum Informatyki.

Pragnę serdecznie podziękować Rodzicom i Dzieciom, które w tym szczególnym i trudnym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, bo to dzięki Wam mogliśmy stworzyć to wiekopomne dzieło, ale nie udałoby się to również, a może przede wszystkim bez Państwa Agnieszki i Jerzego Czaprackich, bo to Ich trud, ciężka praca – nieraz po nocy i zaangażowanie w wykonanie tego projektu dało pożądany  efekt. Jeszcze raz dziękuję wszystkim i każdemu z osobna.

Zachęcam do obejrzenia galerii

Nowe witraże w naszym kościele