SOBOTA ( Msza Święta Niedzielna ) 17:00

UROCZYSTOŚCI PRZYPADAJĄCE W DZIEŃ POWSZEDNI  10:00

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK  17:00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA 15 MINUT PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

Kancelaria parafialna czynna :

Wtorek i Czwartek

Kancelaria nieczynna w dni wolne od pracy

Kontakt w sprawach pilnych 608426323

68-100 Żagań
tel. +48 608426323

e-mail: parafiawojskowazagan@wp.pl

24 grudnia 2019

Życzenia Bożonarodzeniowe

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,

które jak żelazna obręcz uciskają ludzi

w ich samotności,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",

tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,

moralnego i duchowego ubóstwa,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,

jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość,

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg

pokochał innych przez ciebie,

Zawsze wtedy,

/Matka Teresa z Kalkuty/

Raz po raz pojawia się w życiu człowieka taka Noc, którą – żeby zrozumieć – trzeba przestać myśleć  po ludzku, a zacząć po Bożemu wierzyć. Całą tajemnicę tej nocy wysłowił święty Jan Ewangelista prosto i krótko: „Słowo stało się ciałem i mieszkało między nami”. Ważne jest tutaj słówko „między nami”. Nie zamieszkało w tobie, ani nie zamieszkało we mnie, zamieszkało między nami, między ludźmi.

Stało się coś niezwykłego: Bóg pojawił się na nowym poziomie. Dotychczas wiadomo było, że Bóg stworzył świat, że świat jest znakiem istnienia Boga, że można odczytać tajemnicę Bożą ze znaków, które Bóg pozostawił na niebie i na ziemi. Ale teraz wiadomo będzie coś więcej, że Bóg jest między ludźmi. Jezus Chrystus powie: „Gdziekolwiek jest was dwóch albo trzech zebranych w imię moje, tam Ja jestem m i ę d z y wami”. A święty Paweł będzie mówił: „W Nim poruszamy się, żyjemy, w Nim jesteśmy”. Bóg pojawia się  w tej przestrzeni, która istnieje między człowiekiem a człowiekiem, między mną a tobą, między nami. Nie jest w tobie, nie jest we mnie. Jest między nami.

Widomym znakiem tej obecności Bożej stanie się Eucharystia. Bóg jest obecny w Eucharystii. Co to znaczy? To znaczy, że jest wśród nas, między nami. Nie powinniśmy od tego czasu szukać Boga na niebie, na ziemi, szukać Jego śladów i znaków. Powinniśmy  Go szukać obok nas, między nami – w tym, co nas łączy. A że człowieka z człowiekiem łączy miłość, wtedy Bóg jest w tej naszej miłości.

/ks. Józef Tischner/

Dziękując za modlitwę, życzliwość, pomoc i wsparcie pragniemy złożyć Wam, moi Drodzy i Waszym Bliskim z serca płynące życzenia: przede wszystkim tej prawdziwej miłości między Wami – miłości, która wyraża się we wzajemnym szacunku, autentyczności w życiu, wiarygodności, trosce, zaufaniu i odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim niewątpliwie jest Ojczyzna, ale są nim niewątpliwie Wasze Rodziny. Bo właśnie tym jest miłość – jedno słowo, a ile ze sobą niesie.

Niech w Waszym życiu i na Waszej drodze będzie jak najmniej współczesnych Herodów, którzy chcą Was zgładzić za pomocą obmowy, rzucania kłód pod nogi, brakiem zrozumienia i współpracy lub szargania Waszej godności, a jak najwięcej współczesnych Pasterzy, którzy może nie mają nic, a jednak przynoszą Wam w darze to, co mają najdroższego – swoją miłość, życzliwość, odpowiedzialność, pokój i nadzieję.

Niech Wasz dom staje się z dnia na dzień „portem” ciepła, świętości, radości, pokoju i nadziei na lepsze jutro.

Życzymy również, by Chrystus stawał się towarzyszem Waszych ludzkich dróg w Nowym 2020 Roku.

Szczęść Wam Boże

Ks. ppłk  Radosław MICHNOWSKI i ks. mjr Wojciech SZERSZEŃ

Żagań, dn. 24 grudnia 2019 roku

Na moje ręce dla wszystkich Parafian wpłynęły życzenia od:

* Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych

* Dowódca 11. LDKPanc